آدرس نوین ما: www.cinemaamooz.ir        خانه   ایمیل  

جشنواره های فیلم

جشنواره ها (فستیوال ها, مسابقات) داخل کشور (ایران) و خارج از کشور (بین المللی, جهان) سینمایی, فیلم کوتاه, مستند

توجه: این صفحه بمرور بروز خواهد شد. لطفآ برای تکمیل این صفحه با ما همکاری کنید.

تذکر: برای اطمینان از اطلاعات این صفحه در مورد جشنواره های ذکر شده حتمآ به وبگاه رسمی جشنواره ها مراجعه کنید. آستا در مورد اطلاعات تغییر یافته از سوی جشنواره ها هیچگونه مسئولیت و ضمانتی به عهده نمی گیرد. 


جشنواره های ایران

جشنواره فیلم فجر

جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم فجر جشنواره‌ای سینمایی است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در دهه فجر هر سال در تهران برگزار می‌گردد. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جشنواره تا سال ۱۳۷۴ فقط به تولیدات سالانهٔ سینمای ایران می‌پرداخت. از سال ۱۳۷۴ جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد. در بخش‌های رقابتی این جشنواره، شرکت‌کنندگان برای کسب جایزهٔ مخصوص که «سیمرغ بلورین» نام دارد با هم رقابت می‌کنند. دیپلم افتخار و لوح زرین از دیگر جوایز این جشنواره می باشند. طی سالیان اخیر مسابقه‌های سینمای مستند و فیلم کوتاه نیز به بخش سینمای ایران اضافه شده‌است. (۱۶ الی ۲۶ بهمن)

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم فجر

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

زیر نظر انجمن سینمای جوانان ایران و می توانید آثار فیلم و فیلمنامه خود را برای این جشنواره ثبت کنید. (۱۹ الی ۲۴ مهر ماه)

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه تهران

 

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان

جشنواره کودک در ۲۴ دوره برگزاری؛ ۱۳ دوره در شهر اصفهان، ۶ دوره در شهر تهران، ۴ دوره در شهر همدان و یک دوره در شهر کرمان برگزار شده است.

جشنواره کودک در ۲۴ دوره برگزاری؛ ۱۲ دوره در مهر ماه، ۶ دوره در بهمن ماه، ۲ دوره در آبان ماه، یک دوره در اردیبهشت ماه، یک دوره در تیر ماه، یک دوره در مرداد ماه و یک دوره در شهریور ماه برگزار شده است.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان

 

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی رشد

جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم رشد نام جشنواره‌ای سینمایی است که هر سال توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش ایران و دفتر تأمین رسانه‌های آموزشی این وزارتخانه برگزار می‌شود. این جشنواره با ۴۴ سال سابقه و ۳۷ دوره برگزاری، قدیمی‌ترین جشنوارهٔ فیلم در ایران است. محور اصلی جشنواره فیلم رشد به بررسی آثار علمی آموزشی با نگاه به امور درسی اختصاص دارد. (تاریخ برگزاری آبان ماه)

وبگاه رسمی جشنواره فیلم های آموزشی رشد

 

جشنواره های بین المللی جهان

جشنواره فیلم کن

جشنواره بین‌المللی فیلم کن یکی از بزرگترین و باشکوهترین جشنواره‌های سینمایی جهان بشمار می‌آید. تلفظ درست نام فرانسوی آن «کان» است ولی در فارسی تلفظی نادرست رواج یافته‌است.

در جشنواره بین‌المللی فیلم کن، فیلم‌ها در دو بخش اصلی و فرعی از اقصا نقاط جهان با یکدیگر رقابت می‌کنند. مهم‌ترین و پر افتخارترین جایزه در جشنواره بین‌المللی فیلم کن جایزه نخل طلائی (Palme d'Or) است. عباس کیارستمی فیلمساز مطرح ایرانی در سال ۱۹۹۷ برای فیلم طعم گیلاس برنده نخل طلائی جشنواره کن و تاکنون ۳ بار نامزد دریافت نخل طلائی جشنواره بین‌المللی فیلم کن شده‌است.

از دیگر ویژگی‌های جشنواره فیلم کن خصوصی بودن آن است که در آن بزرگ‌ترین ستارگان سینما و مطرح‌ترین تهیه کنندگان عرصه سینما حضور به هم می‌رسانند. قابل ذکر است که فقط اهالی سینما حق شرکت در جشنواره، آنهم با کارت دعوت ویژه را دارند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کن محل بسیار مناسبی برای تهیه کنندگان سینما از تمام نقاط جهان است که در آن فرصت می‌یابند تا فیلم‌های خود را به شرکت‌های عظیم فیلمسازی عرضه کنند.

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم کن

 

جشنواره فیلم برلین

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین (به آلمانی: Internationale Filmfestspiele Berlin) یا برلیناله (Berlinale)‏ یکی از جشنواره‌های معتبر فیلم دنیا است که هرساله در ماه فوریه در برلین آلمان برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم برلین در کنار جشنواره فیلم ونیز و جشنواره فیلم کن، مهمترین رویداد سینمایی اروپا به شمار می‌رود. این جشنواره هر ساله جایزه خرس طلايی و خرس نقره‌ای را به برگزيدگان بخش اصلی اهدا می‌کند. خرس به‌عنوان نمادی از شهر برلین شناخته می‌شود.

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم برلین

 

جشنواره فیلم ونیز

جشنواره فیلم ونیز (به ایتالیایی: Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica di Venezia) قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی دنیا و یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های سینمایی جهان بشمار می‌آید.

جشنواره فیلم ونیز نخستین بار در سال ۱۹۳۲ میلادی برگزار شد و در کنار جشنواره‌هایی چون کن و برلین از مهمترین رخدادهای سینمایی اروپا و جهان به شمار می‌آید. جشتواره فیلم ونیز در طول سال‌های جنگ دوم جهانی برگزار نمی‌شد و در برخی سال‌ها، بخش مسابقه آن فعال نبوده است.

 
شصت‌وپنجمین جشنواره فیلم ونیز، ۲۷ اوت تا ۶ سپتامبر ۲۰۰۸جایزهٔ اصلی جشنواره ونیز، شیر طلایی نام دارد. همچنین در این جشنواره، جایزه‌ای به نام جایزهٔ انسانیت وجود دارد. این جایزه که مبلغ آن ۵۰ هزار دلار است، به سینماگران و بازیگرانی اهدا می‌شود که خود را وقف فعالیت‌های انسان‌دوستانه می‌کنند.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم ونیز

 

جشنواره سه قاره

جشنواره سه قاره (به فرانسوی: Festival des 3 Continents) یک جشنواره فیلم است که از سال ۱۹۷۹ هرساله در ماه نوامبر در نانت فرانسه برگزار می‌شود. این جشنواره به سینمای قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اختصاص دارد. جشنواره سه قاره نانت توسط دو برادر به نام‌های فیلیپ و آلن ژالادو به منظور پشتیبانی از استعدادهای جدید فیلم‌سازی بنیاد گذاشته شد. سی و یکمین دوره جشنواره در سال ۲۰۰۹ برگزار شد. در جشنواره نانت فقط فیلم‌های بلند داستانی و مستند به نمایش گذاشته می‌شوند. این جشنواره پس از جشنواره فیلم کن، مهم‌ترین رویداد سینمایی فرانسه به شمار می‌رود. جایزه اصلی جشنواره سه قاره، بالن طلایی نام دارد.

وب‌گاه رسمی جشنواره سه قاره

 

جشنواره های بین المللی فیلم

جشنواره بین المللی فیلم بوسان (کره جنوبی)

جشنواره فیلم پوسان، ۲۰۰۶جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان (PIFF، به کره‌ای: 부산국제영화제) یکی از جشنواره‌های مهم فیلم آسیا است که هرساله در ماه اکتبر در بوسان (یا پوسان) کره جنوبی برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از ۲۲ جشنواره مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) به شمار می‌رود. جشنواره فیلم پوسان به‌عنوان نخستین جشنواره بین‌المللی شبه‌جزیره کره، از سپتامبر ۱۹۹۶ آغاز به‌کار کرد.

بخش های جشنواره:

سینمای آسیا (بخش رقابتی اصلی)
جریان‌های نو (بخش رقابتی)
پنجره‌ای به سینمای آسیا
سینمای جهان
سینمای کره
آکادمی فیلم آسیایی (AFA)
نمای باز
نمایش ویژه و مرور آثار چند کارگردان مولف آسیایی
صندوق سینمای آسیا

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم پوسان

 

جشنواره بین المللی فیلم زردآلوی طلایی ایروان (ارمنستان)

تاریخ برگزاری ۸ تا ۱۵ جولای

وبگاه رسمی جشنواره فیلم زدآلوی طلایی ایروان

 

جشنواره بین المللی فیلم دبی

جشنواره بین‌المللی فیلم دبی (DIFF، به عربی:مهرجان دبی السینمائی الدولی) یکی از جشنواره‌های فیلم آسیا است که هرساله در دوبی برگزار می‌شود. این جشنواره در دسامبر ۲۰۰۴ با شعار پیوند فرهنگ‌ها، برخورد اندیشه‌ها آغاز به‌کار کرد. جشنواره دبی توسط منطقه آزاد فن‌آوری و رسانه‌ای دبی و با تمرکز بر سینمای جهان عرب و نیز آفریقا برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم دبی پس از جشنواره‌های قاهره، دمشق و مراکش، چهارمین جشنواره سینمایی کشورهای عرب‌زبان به‌شمار می‌رود. این جشنواره با وجود نوپا بودن، از طریق جذب هنرپیشگان و کارگردانان مشهور هالیوود و بالیوود، موفق شده‌است مورد توجه قرار بگیرد. ششمین دوره این جشنواره در دسامبر ۲۰۰۹ برگزار خواهد شد. در چهار دوره نخست جشنواره، به ترتیب ۷۶، ۹۸، ۱۱۵ و ۱۴۱ فیلم بلند، کوتاه و مستند به نمایش گذاشته شدند. فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره دبی در ۱۰ سینما در شهرک رسانه دبی اکران می‌شوند.

بخش ها:

فیلم بلند
فیلم کوتاه
فیلم مستند
سینمای عرب
پل فرهنگی
ستایش آفریقا
کافه اروپا
نگاه آسیا

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم دبی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم خاورمیانه

جشنواره بین‌المللی فیلم خاورمیانه (MEIFF) یکی از جشنواره‌های فیلم خاورمیانه است که هرساله به مدت ده روز در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی برگزار می‌شود. این جشنواره با تمرکز بر سینمای خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار می‌شود.

جایزه جشنواره خاورمیانه، مروارید سیاه نام دارد و توسط اداره فرهنگ و میراث ابوظبی به برندگان اعطا می‌شود. جشنواره خاورمیانه برای نخستین بار در میان جشنواره‌های سینمایی کشورهای عرب‌زبان، بخشی را با عنوان کارگردان‌های زن دنیای عرب به اکران آثار شاخص آنان اختصاص داده است. ریاست هیئت داوران بخش فیلم‌های بلند داستانی سومین دوره این جشنواره به عهده عباس کیارستمی کارگردان برجسته ایرانی بود.

بخش ها:

فیلم‌های بلند داستانی
فیلم‌های بلند مستند
فیلم‌های کوتاه
آثار کارگردانان زن عرب
نگاه ویژه به خاورمیانه

جایزه ها:

بهترین فیلم داستانی
بهترین کارگردان اول
بهترین کارگردان خاورمیانه
بهترین فیلم اول خاورمیانه
بهترین بازیگران زن
بهترین بازیگران مرد

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم خاورمیانه

 

جشنواره بین المللی فیلم پاریس

تاریخ برگزاری ۲ تا ۱۳ جولای

وبگاه رسمی جشنواره بین المللی فیلم پاریس

 

جشنواره فیلم ایرانیان لندن

فستیوال فیلم‌های ایرانی لندن از 18 تا 26 نوامبر (27 آبان تا 5 آذر) در بریتانیا برگزار می شود و طی آن تعدادی از فیلم های داستانی، ‌مستند و کوتاه از سینمای کشورمان در معرض تماشای مخاطبان قرار می‌گیرد.

هدف این فستیوال عرضه بهترین فیلم‌های ایرانی با هر ژانر و سبک مختلفی و جذب حداکثر مخاطبان برای دیدن فیلم‌های ایرانی در این کشور است. این فستیوال کوشیده است فرصتی برای فیلمسازان حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای فراهم آورد تا با نمایش فیلم‌هایشان در معرفی فرهنگ ایرانی سهیم باشند.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم ایرانیان لندن

 

جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول

جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول (به ترکی: Uluslararası İstanbul Film Festivali) نخستین و قدیمی‌ترین جشنواره فیلم بین‌المللی در ترکیه است که آوریل هر سال در استانبول برگزار می‌شود. این جشنواره توسط یک موسسه غیرانتفاعی به نام بنیاد فرهنگ و هنرهای استانبول (IKSV) سازماندهی می‌شود. جشنواره استانبول هدف اصلی خود را ترغیب سینمای ترکیه به سوی پیشرفت و ترویج فیلم‌های ارزشمند در بازار سینمای این کشور می‌داند.

جشنواره فیلم استانبول در دو بخش داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود و جایزه اصلی آن با نام «لاله طلایی» به بهترین فیلم بخش بین‌المللی اعطا می‌شود.

جشنواره استانبول در آغاز از سال ۱۹۸۲ به‌عنوان بخشی از فستیوال بین‌المللی استانبول با نام «هفته فیلم» سازماندهی شد. این جشنواره از سال ۱۹۸۴ به‌طور مستقل و جداگانه برگزار شد و در سال ۱۹۸۵ دو بخش داخلی و بین‌المللی برای آن در نظر گرفته شد.

وب‌گاه رسمی جشنواره فیلم استانبول

 

جشنواره های بین المللی فیلم کوتاه

جشنواره بین المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو (اسپانیا)

این جشنواره که با حمایت وزارت فرهنگ (ICAA) و وزارت خارجه(AECI) کشور اسپانیا برگزار می شود ؛جزو جشنواره هایی است که مورد تایید فدراسیون جهانی انجمن تهیه کنندگان (F.I.A.P.F.) نیز می باشد.
این جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه داستانی ؛ فیلم مستند و انیمیشن با حداکثر زمان ۴۵ دقیقه که زمان ساخت آنها از ماه ژانویه سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد باشد را پذیرش می نماید.
جایزه این جشنواره موسوم به (MIKELDI) در دو نوع طلایی و نقره ای به بهترین آثار تعلق می گیرد. این جشنواره در مجموع ۱۰ جایزه به برگزیدگانش اهدا می کند.
نسخه بازبینی این جشنواره دو نسخه  DVD PAL می باشد.
آخرین مهلت ارسال آثار برای گروه سینما فیروزه تا تاریخ ۱۴ مرداد ماه سال جاری است.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم مستند و کوتاه بیلبائو

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ابرهاوزن آلمان

این جشنواره از تاریخ ۵ الی۱۰ ماه می در شهر ابرهاوزن آلمان برگزار می شود. لازم به ذکر است این جشنواره جزو معتبرترین جشنواره های فیلم کشور آلمان می باشد.

فیلم های کوتاه و مستند درتمامی زمیه ها با حداکثر زمان ۳۵ دقیقه می توانند در بخش بین الملل شرکت نمایند. فیلم های ارسالی به این جشنواره بازبینی شده و سپس به شما پیشنهادات لازم داده می شود. مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۱ دی ماه سال جاری می باشد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه ابرهاوزن

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه برلین (آلمان)

جشنواره فیلم کوتاه برلین که از تاریخ 15 تا 20 نوامبر در شهر برلین آلمان برگزار می شود، در 3 بخش مسابقه فیلم کوتاه (بین الملل)؛ مسابقه فیلم مستند (بین الملل) و مسابقه فیلم آلمان برگزار می شود که در هر بخش جوایز متعددی در نظر گرفته شده است. حداکثر زمان مورد قبول برای فیلم کوتاه 20 دقیقه و برای فیلم مستند 30دقیقه در نظر گرفته شده است و آخرین مهلت ارسال آثار 7 خرداد ماه می باشد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه برلین

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه کونکورتو ایتالیا

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «کونکورتو» در تاریخ ۲۰ الی ۲۷ آگوست در شهر پونتنور ایتالیا برگزار می شود.

به گزارش سینمافردا ، این جشنواره که یکی از معتبرترین جشنواره های فیلم کشور ایتالیاست در ۸ بخش به شرح ذیل برگزار می شود:
*بخش داستانی ایتالیا
*بخش داستانی بین الملل 
*بخش مستند 
*بخش انیمیشن و کارتن 
*بخش سینمای تجربی
*بخش فیلم کوتاه درباره موسیقی جاز
*بخش فیلم برای کودکان (۶ تا ۱۳ سال)
*بخش فیلم کوتاه بازمان زیر ۵ دقیقه
 
گفتنی است زمان اعلام آثار انتخابی توسط جشنواره اول ماه آگوست می باشد و با حداکثر زمان ۲۰ دقیقه ساخته شده باشند. لازم به ذکر است که آخرین مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سال جاری می باشد. برای اطلاعات دقیقتر به سایت جشنواره حتمآ مراجعه کنید.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه کونکورتو

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و مستند بلگراد صربستان

این جشنواره در تاریخ ۳۰ مارس الی ۳ آوریل سال ۲۰۱۱ میلادی در شهر بلگراد صربستان برگزار می گردد و فیلم های کوتاه و مستندی که در سال ۲۰۱۰ میلادی ساخته شده اند ، بدون محدودیت موضوع را پذیرش می نماید.

وبگاه رسمی جشنواره بلگراد صربستان

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه استانبول ترکیه

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه استانبول ترکیه

 

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ازمیر ترکیه

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ازمیر ترکیه که بزرگترین و مهمترین اتفاق سینمای کوتاه کشور ترکیه نیز می باشد؛ در تاریخ ۱۶ الی ۲۰ نوامبر در کشور ترکیه برگزار می گردد.

این جشنواره در ۲ بخش ملی و بین الملل برگزار شده و در تمام زمینه ها از جمله فیلم کوتاه؛ مستند؛ تجربی و پویانمایی ؛فیلم پذیرش می نماید. جایزه ویژه این جشنواره موسوم به گربه طلایی به بهترین آثار اهدا می گردد.
این جشنواره با حمایت وزارت فرهنگ و نخست وزیری دولت کشور ترکیه برگزار می شود.
نسخه بازبینی این جشنواره دو نسخه  DVD PAL می باشد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه ازمیر ترکیه

 

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه اردن

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه اردن این جشنواره که امسال از ۱۶ الی ۲۰ نوامبر برگزار خواهد شد از تمامی فیلم سازان فیلم کوتاه سراسر جهان دعوت به عمل آورده که آثارشان را در قالب های مختلف کوتاه ارسال کنند .

حد اکثر زمان فیلم ها ۳۰ دقیقه می باشد.

برای شرکت در این جشنواره باید دو نسخه از DVD فیلم به همراه عکس از صحنه و دیالوگ لیست و بیوگرافی کارگردان در یک CD تا تاریخ 18 شهریور ماه ارسال گردد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه اردن

 

جشنواره آسیایی فیلم کوتاه چشم سوم هندوستان

 22 تا 29 دسامبر در شهر مومبای هند برگزار می‌شود.
این جشنواره که مختص فیلم‌های کارگردان‌های آسیایی است، در دو بخش رقابتی مسابقه فیلم‌های بلند اول و دوم و مسابقه فیلم‌های کوتاه، آثار متقاضی را می‌پذیرد. در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های داستانی زیر 30 دقیقه که تولید دو سال اخیر باشند امکان شرکت دارند.  همچنین در بخش مسابقه فیلم‌های بلند اول و دوم، کارگردان‌های آسیایی می‌توانند تولیدات یک سال اخیر خود را شرکت دهند.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم کوتاه چشم سوم (هندوستان)


جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن آنسی فرانسه

وبگاه رسمی جشنواره فیلم انیمیشن آنسی (فرانسه)

 

جشنواره های بین المللی فیلم مستند

جشنواره بین المللی فیلم مستند فلاهرتیانا روسیه

جشنواره بین المللی فیلم های مستند فلاهرتیانا از ۱۱ تا ۱۷ اکتبر در شهر پرم در روسیه برگزار می شود. از مستندسازان دعوت شده است آثار برگزیده خود را برای رقابت در این جشنواره ارسال کنند.
آثار ارسالی باید به همراه زیرنویس انگلیسی و بلندتر از ۷ دقیقه باشد. هفده هزار دلار جایزه به چهار اثر برگزیده این رقابت پرداخت خواهد شد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم مستند فلاهرتیانا (روسیه)

 

جشنواره بین المللی فیلم مستند مادرید اسپانیا

وبگاه رسمی جشنواره فیلم مستند مادرید (اسپانیا)

 

جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام هلند

جشنواره بین المللی فیلم های مستند آمستردام از ۲۵ مهر ماه لغایت ۶ آبان ماه سال جاری در کشور "هلند" برگزار می شود. جشنواره بین المللی فیلمهای مستند آمستردام در سه بخش رقابتی اصلی برگذار می شود که عبارتند از:
بخش یوریس اویونس برای مستند های بیش از ۶۰ دقیقه.
بخش گرگ نقره ای برای مستندهای بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای.
بخش بچه شیر نقره ای برای مستندهای کمتر از ۳۰ دقیقه.
این جشنواره که از معتبرترین رویدادهای سینمای مستند است به صورت سالانه برگزار می شود و هر سال حدود ۲۵۰ مستند از سراسر جهان را در بخش های مختلف خود به نمایش می گذارد.

وبگاه رسمی جشنواره فیلم مستند آمستردام (هلند)

 

جشنواره بین المللی فیلم مستند بیروت لبنان

 

جشنواره بین المللی فیلم مستند الجزیره قطر 

 

 

جشنواره های بین المللی فیلم های مذهبی

جشنواره مسلمانان کازان روسیه (منبر طلایی)

تاریخ برگزاری: 6 الی 11 سپتامبر

وبگاه رسمی جشنواره فیلم منبر طلایی (روسیه)

 

جشنواره مذاهب ایتالیا

*موضوع اصلی این جشنواره ارتباط بین اعتقادات و زندگی سنتی و بومی مردم سراسر جهان می باشد.

تاریخ برگزاری: 14 الی 26 اکتبر

وبگاه رسمی جشنواره مذاهب ایتالیا

 


منبع:

۱. ویکی پدیا

۲. سینما فردا

۳. گروه پخش فیلم کوتاه و مستند سینما فیروزه http://www.shortfilmfestival.blogsky.com

 

دانلود: برای دریافت نسخه PDF مطلب و پرینت آن اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط داخلی:

شرکت در جشنواره های جهانی+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۲ شهریور۱۳۹۰زمان   بدست امید  |